Gaming PC Core i7 7th Gen 16GB RAM 1TB HDD Hard Disk
Price in Bangladesh
৳30,600
from 1 seller
The lowest price of Gaming pc core i7 7th gen 16gb ram 1tb hdd hard disk in Bangladesh is ৳30,600 only. Buy Gaming pc core i7 7th gen 16gb ram 1tb hdd hard disk at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 1%
৳30,800
৳ 30,600
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7 7th Gen |
| Main Board | JINGSHA H311M - K |
| Monitor | 22" LED |
| RAM | 16GB |
| Hard Disk | 1TB |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Built-in 2GB Graphics |
| Keyboard | Yes |
| Mouse | Yes |
| Casing | RGB Gaming Casing |
📖 Overview
This Gaming PC comes with a powerful Intel Core i7 7th Gen processor, JINGSHA H311M - K mainboard, 22" LED monitor, 16GB RAM, 256GB HDD Hard Disk, Built-in 2GB Graphics, Keyboard, Mouse, and RGB Gaming Casing.
Be the first to review
Share your experience with Gaming PC Core i7 7th Gen 16GB RAM 1TB HDD Hard Disk and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★