Desktop PC AMD Ryzen 5 5600G 21.5" Borderless Monitor
Price in Bangladesh
৳36,999
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc amd ryzen 5 5600g 21.5" borderless monitor in Bangladesh is ৳36,999 only. Buy Desktop pc amd ryzen 5 5600g 21.5" borderless monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 36,999
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | AMD Ryzen 5 5600G Processor |
| Processor Speed | 3.9GHz |
| Main Board | MSI A520M A Pro Max |
| Monitor | 22-inch Value Top Borderless LED |
| RAM | Adata 8GB DDR4 |
| Hard Disk | Kingspece 256GB SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 4GB Build In Radeon Graphics |
| Optical Drive | Yes |
| Networking | Wi-Fi + Data |
| Keyboard | Hi-Power Keyboard |
| Mouse | HP Mouse |
| Casing | Golden Field HONOR 2 White ATX Gaming Case |
| Software | Windows 10 64 Bit Pro |
📖 Overview
This Desktop PC arrives with an ADM Ryzen 5 5600G processor that can deliver 3.9GHz of base frequency speed. In addition, this PC includes 8GB DDR4 random access memory & 256GB SSD drive capacity / a Radeon Graphics card & an MSI A520M A Pro Max motherboard.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC AMD Ryzen 5 5600G 21.5" Borderless Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★