Desktop PC AMD Ryzen 5 8500G MSI A620M & 512GB SSD
Price in Bangladesh
৳43,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc amd ryzen 5 8500g msi a620m & 512gb ssd in Bangladesh is ৳43,500 only. Buy Desktop pc amd ryzen 5 8500g msi a620m & 512gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 43,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | AMD Ryzen 5 8500G Processor with Radeon Graphics |
| Processor Speed | 3.90 GHz |
| Main Board | MSI A620M DDR5 |
| Monitor | 19 LED Gigasonic (New) |
| RAM | Adata 16GB DDR4 2666 Bus |
| Hard Disk | 512GB SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 8GB Built-in HD Graphics |
| Keyboard | Hi Power |
| Mouse | HP |
| Casing | OVO |
📖 Overview
This Desktop computer features an AMD Ryzen 5 8500G processor that is ideal for gaming. It provides up to 3.90 GHz frequency speed. The PC also includes an MSI A620M main board, a 19-inch LED monitor, 16GB of RAM, a 512GB SSD hard disk, an integrated 8GB HD graphics card, Hi Power keyboard, HP mouse, and OVO casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC AMD Ryzen 5 8500G MSI A620M & 512GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★