Desktop PC Core i3 10th Gen with 8GB RAM 256GB SSD
-7%
Price in Bangladesh
৳36,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-10100 10th Generation |
| Processor Speed | Up to 4.30 GHz, 6M Cache |
| Main Board | Gigabyte H410M 10th Gen Micro ATX Motherboard |
| Monitor | 19" LED |
| RAM | AData 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 256GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics 630 |
| Audio / Speaker | Realtek HD Audio |
| Networking | USB / LAN Port |
| Keyboard | Standard USB Wired |
| Mouse | Standard USB Wired |
| Casing | ATX Casing |
| Software | Windows |
📖 Overview
Desktop PC features Gigabyte H410M H 10th Gen Micro ATX motherboard, Intel UHD Graphics 630, AData 8GB DDR4 2666 MHz RAM, 256GB SATA SSD, HD Realtek HD audio, ATX casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 10th Gen with 8GB RAM 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★