Desktop PC Core i3 2nd Gen 4GB RAM & 500GB HDD
Price in Bangladesh
৳9,800
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 2nd gen 4gb ram & 500gb hdd in Bangladesh is ৳9,800 only. Buy Desktop pc core i3 2nd gen 4gb ram & 500gb hdd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 9,800
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 2nd Gen |
| Processor Speed | 3.20 GHz |
| Main Board | Asus-H61 |
| Monitor | HP 19" LED Monitor |
| RAM | Samsung 4GB DDR3 |
| Hard Disk | 500GB |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | 2GB Build In On HD Board |
| Keyboard | Hi-Power Soft Keyboard |
| Mouse | HP Wired Mouse |
| Casing | OVO Standard Casing |
| Software | Windows 10+11 Pro |
📖 Overview
This Desktop PC comes with some amazing features such as an Intel Core i3 2nd Gen 3.20 GHz processor, 2GB Build HD Board graphics, HP 19" inch square full fresh monitor, Asus-H61 motherboard, Samsung 4GB DDR3 RAM, 500GB hard disk, Hi-Power soft keyboard, HP wired mouse and Ovo standard casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 2nd Gen 4GB RAM & 500GB HDD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★