Desktop Student PC Intel Core i3 2nd Gen 4GB RAM 500GB HDD
Price in Bangladesh
৳9,999
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-2120 2nd Gen |
| Processor Speed | 3.10 GHz, 3M Cache |
| Main Board | Asus H61 Series |
| Monitor | No |
| RAM | 4GB DDR-3 1333MHz |
| Hard Disk | 500GB SATA 7200 RPM |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | 1.5 GB Build-in On-Board |
| Networking | RJ 45 Connection |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB Standard |
| Modem | 4G Support |
| Casing | ATX Casing with Power Supply |
📖 Overview
Desktop student PC has Intel core i3 2nd generation processor, 4GB RAM, 500GB hard disk drive, thermal casing, optical USB mouse, and keyboard.
Be the first to review
Share your experience with Desktop Student PC Intel Core i3 2nd Gen 4GB RAM 500GB HDD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★