Desktop PC Core i3 2nd Gen 4GB RAM & 500GB HDD
-25%
Price in Bangladesh
৳11,999
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 2nd gen 4gb ram & 500gb hdd in Bangladesh is ৳11,999 only. Buy Desktop pc core i3 2nd gen 4gb ram & 500gb hdd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 25%
৳16,000
৳ 11,999
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 2nd Gen |
| Processor Speed | 3.20 GHz |
| Monitor | 19" LED HD |
| RAM | 4GB DDR3 |
| Hard Disk | 500GB |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | 2GB Build In On HD Board |
| Audio / Speaker | Realtek HD |
| Networking | 10/ 100/ 100, RJ-45 port |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | HP USB |
📖 Overview
Desktop PC comes with Intel Core i3 2nd generation processor that provides a base frequency 3.20 GHz and 3M Cache. This desktop PC includes 4GB of DDR3 RAM with 1600 MHz speed, a 500GB HDD, a USB Standard Keyboard, 2GB Built-In On HD Board Graphics, and a USB Standard Mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 2nd Gen 4GB RAM & 500GB HDD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★