Desktop PC Core i3 2nd Gen Dell 19" LED Monitor
-13%
Price in Bangladesh
৳9,530
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 2nd Generation |
| Processor Speed | Up to 3.30 GHz |
| Main Board | Asus-H61 |
| Monitor | Dell 19" LED Full Fresh Monitor |
| RAM | 4GB DDR3 ( 1600 MHz ) |
| Hard Disk | 120GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 2GB Build In On HD Board Graphic |
| Audio / Speaker | New Hi Power D7 Speaker |
| Networking | New Aptech AP-Wa103N 300 Mbps Mini Wireless N USB Adapter |
| Keyboard | New Gigasonic Soft Keyboard |
| Mouse | New HP M10 Wired Mouse |
| Casing | HI Speed ATX Black Casing |
| Software | Windows 10 64 Bit Pro Update Version Actived |
📖 Overview
This Desktop PC comes with some amazing features such as an Intel Core i3 2nd Generation processor, up to 3.30 GHz speed, Asus-H61 motherboard, Dell 19" LED full fresh monitor, 4GB DDR3 ( 1600 MHz ) RAM, 120GB SATA SSD, new Hi Power D7 speaker, new Gigasonic soft keyboard, new HP M10 wired mouse, Intel heavy strong cooler, Aptech AP-445 4 port power strip, LKSM-F3 office mouse pad, and Hi Speed ATX black casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 2nd Gen Dell 19" LED Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★