Desktop PC Core i3 2nd Gen Gigabyte H61 & 500GB HDD
Price in Bangladesh
৳8,499
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 2nd gen gigabyte h61 & 500gb hdd in Bangladesh is ৳8,499 only. Buy Desktop pc core i3 2nd gen gigabyte h61 & 500gb hdd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 8,499
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 2nd Generation |
| Processor Speed | 3.20 GHz |
| Main Board | Gigabyte H61 2nd Gen |
| RAM | Adata 4GB DDR3 1600bus |
| Hard Disk | WD 500GB HDD (New) |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel 2GB Built-in HD Graphics |
| Casing | OVO |
📖 Overview
This desktop PC arrives with a Core i3 2nd gen processor that can reach up to 3.20 GHz frequency. The PC also has H61 gigabyte main board, 4GB RAM, 500GB HDD, 2GB Intel graphics card, built-in optical drive, OVO casing, etc.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 2nd Gen Gigabyte H61 & 500GB HDD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★