Desktop PC Core i3 2nd Gen 4GB RAM LG 19" LED Monitor
Price in Bangladesh
৳8,700
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 2nd Gen |
| Processor Speed | 3.10 GHz |
| Main Board | Gigabyte-H61 |
| Monitor | LG 19M38A-B 19"Slim LED Full Fresh Monitor |
| RAM | 4GB DDR3 1600MHz |
| Hard Disk | 320GB |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | 2GB Build In On HD Graphic |
| Keyboard | New Gigasonic Soft Keyboard |
| Mouse | New HP M10 Wired Mouse |
| Casing | Gigasonci ATX Strong Casing |
📖 Overview
This Desktop PC comes with an Intel Core i3 2nd generation processor with a clock speed of 3.10 GHz. It has an LG 19" LED monitor, 4GB DDR3 RAM, 320GB HDD, 2GB Build HD Graphic card, Gigabyte-H61 motherboard, and Giga-Sonci ATX strong casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 2nd Gen 4GB RAM LG 19" LED Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★