Desktop PC Core i5 10th Gen 8GB RAM 128GB SSD
-7%
Price in Bangladesh
৳25,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 10th gen 8gb ram 128gb ssd in Bangladesh is ৳25,500 only. Buy Desktop pc core i5 10th gen 8gb ram 128gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 7%
৳27,500
৳ 25,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-10400 10th Generation |
| Processor Speed | 4.30GHz Maximum Frequency with 12MB Cache |
| Main Board | Intel Chipset H-410M |
| Monitor | Not Included |
| RAM | AData 8GB DDR4 |
| Hard Disk | Kingspace 128GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 4GB Built In On Board |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Keyboard | USB RGB Wired Gaming |
| Mouse | USB RGB Wired Gaming |
| Modem | 3G /4G Modem Support |
| Casing | OVO ATX Casing |
| Software | Windows |
📖 Overview
This desktop PC arrives with an Intel Chipset H-410M motherboard & uses an Intel core i5 10th generation processor that can provide a 4.30GHz top-level speed. Also, the PC includes 8GB RAM & 128GB SSD storage capacity.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 10th Gen 8GB RAM 128GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★