Desktop PC Core i3 3rd Gen 4GB RAM / 240GB SSD
-3%
Price in Bangladesh
৳5,700
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 3rd gen 4gb ram / 240gb ssd in Bangladesh is ৳5,700 only. Buy Desktop pc core i3 3rd gen 4gb ram / 240gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 3%
৳5,900
৳ 5,700
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 3rd Gen |
| Processor Speed | 2.50GHz |
| Main Board | HP- H61 |
| RAM | 4GB DDR-3 1600MHz |
| Hard Disk | 240GB SSD SATA |
| Disk Type | SSD |
| Casing | ATX HP Strong Casing |
| Software | Windows 10 64 Bit Pro |
📖 Overview
This desktop PC arrives with an Intel Core i3 3rd Gen processor that can generate up to 2.50GHz speed. The PC also includes an HP-H61 motherboard, 4GB DDR3 RAM, a 240GB SSD SATA hard disk, and Windows 10 64-bit Pro software.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 3rd Gen 4GB RAM / 240GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★