Desktop PC Core i3 3rd Gen 4GB RAM 1TB HDD
Price in Bangladesh
৳12,999
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-3220 3rd Gen |
| Processor Speed | 3M Cache, 3.30 GHz |
| Main Board | Intel H61 |
| Monitor | HP 20 inch LED |
| RAM | 4GB DDR3 1330MHz |
| Hard Disk | Hitachi 1TB 7200 RPM |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | 2GB Built in On Board |
| Optical Drive | Yes |
| Audio / Speaker | Built-In |
| Networking | Ethernet |
| Keyboard | Yes |
| Mouse | Yes |
| Modem | 2G / 3G / 4G |
| Casing | Gigason |
| Software | Windows |
📖 Overview
Desktop PC comes with Intel Core i3 3rd generation processor, 4GB DDR3 RAM, 1TB HDD, Intel H61 motherboard, 22" LED widescreen monitor, gigasoni casing, and ATX 24pin 500 watt power supply
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 3rd Gen 4GB RAM 1TB HDD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★