Desktop PC Core i3 4th Gen 120GB SATA & Gigabyte-H81
-11%
Price in Bangladesh
৳9,400
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 4th gen 120gb sata & gigabyte-h81 in Bangladesh is ৳9,400 only. Buy Desktop pc core i3 4th gen 120gb sata & gigabyte-h81 at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 11%
৳10,600
৳ 9,400
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 4th Generation |
| Processor Speed | 3.40 GHz |
| Main Board | Gigabyte-H81 |
| Monitor | Samsung 19" LCD Full Fresh Monitor |
| RAM | 4GB DDR-3 1600 MHz |
| Hard Disk | 120GB SSD SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 2GB Build In HD Graphics |
| Keyboard | Gigasonic Soft Keyboard (New) |
| Mouse | HP M10 Wired Mouse (New) |
| Casing | ATX Strong Casing |
| Software | Windows 10 64 Bit Pro |
📖 Overview
This desktop PC arrives with an Intel Core i3 4th Generation processor, a Gigabyte-H81 main board, a Samsung 19" LCD monitor, 4GB DDR-3 RAM, 120GB SSD SATA hard disk, a 2GB built-in HD graphics card, a new Gigasonic soft keyboard, and a new HP M10 wired mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 4th Gen 120GB SATA & Gigabyte-H81 and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★