Desktop PC Core i3 4th Gen 8GB RAM / 128GB SSD
-12%
Price in Bangladesh
৳7,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 4th gen 8gb ram / 128gb ssd in Bangladesh is ৳7,000 only. Buy Desktop pc core i3 4th gen 8gb ram / 128gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 13%
৳8,000
৳ 7,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-4170 4th Gen |
| Processor Speed | 3M Cache, 3.70 GHz |
| Main Board | Esonic H-81M |
| Monitor | Not included |
| RAM | 8GB DDR3 1600 MHz |
| Hard Disk | 128GB SATA SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 4400 |
| Audio / Speaker | HD Audio Port |
| Networking | 100/1000MBPS Lan Port |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB Standard |
| Casing | Casing Mini Used black color |
| Software | Windows 10 64 Bit Pro |
📖 Overview
Desktop PC comes with an Intel Core i3 4th generation processor that can generate 3.50GHz clock speed with a 3M cache. In addition, the PC includes 128GB SATA SSD storage capacity, 8GB DDR3 RAM, and an Esonic H-81M motherboard.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 4th Gen 8GB RAM / 128GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★