Desktop PC Core i3 4th Gen 4GB DDR3 RAM
-15%
Price in Bangladesh
৳8,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 4th gen 4gb ddr3 ram in Bangladesh is ৳8,000 only. Buy Desktop pc core i3 4th gen 4gb ddr3 ram at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 16%
৳9,500
৳ 8,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 4th Generation |
| Processor Speed | Base Frequency 3.4 GHz, 3MB Cache |
| Main Board | Gigabyte GA-H81M-DS2 C |
| Monitor | N/A |
| RAM | Samsung 4GB DDR3 |
| Hard Disk | 500GB |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Built-In On Board 2GB HD Graphic |
| Audio / Speaker | Realtek GbE LAN chip (1000 Mbit/100 Mbit) |
| Networking | 100/1000Mbps |
| Keyboard | Standard |
| Mouse | HP M10 Wired |
| Casing | OVO J618W RGB Micro Mesh Gaming Case |
| Software | Windows 10, 11 |
📖 Overview
This Desktop PC comes with an HP M10 Wired and a standard keyboard. It offers an Intel Core i3 4th Generation processor that is faster and completes your task quickly. Also, it has Samsung 4GB DDR3 RAM and 500GB HDD. Moreover, this PC supports a Gigabyte GA-H81M-DS2 C motherboard, a built-in 2GB graphics card, and an OVO J618W RGB Micro Mesh gaming case.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 4th Gen 4GB DDR3 RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★