Desktop PC Core i3 4th Gen 8GB RAM 17" LED Monitor
-12%
Price in Bangladesh
৳10,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 4th gen 8gb ram 17" led monitor in Bangladesh is ৳10,500 only. Buy Desktop pc core i3 4th gen 8gb ram 17" led monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 13%
৳12,000
৳ 10,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-4170 4th Gen |
| Processor Speed | Clock Speed 3.60GHz, 3 MB Cache |
| Main Board | Gigabyte H81 |
| Monitor | 17" LED Giga Sonic Monitor |
| RAM | 8GB |
| Hard Disk | 128GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Built-In 1GB Graphics |
| Audio / Speaker | Built In Audio |
| Networking | 10 / 100 / 1000 Mbps |
| Keyboard | Hi-Power |
| Mouse | HP |
| Modem | 3G / 4G Support |
| Casing | NJ Casing |
📖 Overview
Desktop PC has Intel core i3 4th generation processor, 8GB computer RAM, 128GB SSD, 17 inches LED monitor, Hi-power keyboard and mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 4th Gen 8GB RAM 17" LED Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★