Desktop PC Core i3 4th Gen 4GB RAM 500GB HDD 17" Monitor
-11%
Price in Bangladesh
৳11,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 4th gen 4gb ram 500gb hdd 17" monitor in Bangladesh is ৳11,500 only. Buy Desktop pc core i3 4th gen 4gb ram 500gb hdd 17" monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 12%
৳13,000
৳ 11,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-4130 4th Generation |
| Processor Speed | 3.40 GHz, 3M Cache |
| Main Board | Intel Chip H81 |
| Monitor | Gigasonic 17 Inch LED Monitor |
| RAM | 4GB DDR3 1600 BUS |
| Hard Disk | 500 GB SATA HDD |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics |
| Audio / Speaker | HD Realtek |
| Networking | LAN 10/ 100/ 100, RJ 45 Port |
| Keyboard | USB Keyboard |
| Mouse | USB Mouse |
| Modem | 3G / 4G Support |
| Casing | ATX Casing with Power Supply |
📖 Overview
Pubg desktop PC has Intel core i3 4th generation processor, H81 motherboard, 4GB desktop PC RAM, 500GB HDD, Intel HD graphics card, 17 inch desktop PC monitor, USB keyboard and mouse, ATX thermal casing.
5.0
★★★★★
2 reviews
R
Abdul Baten
16 March 2023 07.32 PM
Overall
★★★★★
Good
R
Zihad
21 August 2022 11.37 AM
Overall
★★★★★
Nice combination
Thanks Sir