Desktop PC Core i3 4th Gen Biostar-H81 & 500GB HDD
-5%
Price in Bangladesh
৳8,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 4th gen biostar-h81 & 500gb hdd in Bangladesh is ৳8,500 only. Buy Desktop pc core i3 4th gen biostar-h81 & 500gb hdd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 6%
৳9,000
৳ 8,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 4th Generation |
| Processor Speed | 3.60 GHz |
| Main Board | Biostar - H81 |
| Monitor | Gigasonic 17" LED Full Fresh |
| RAM | 4GB DDR-3 1600 MHz |
| Hard Disk | 500GB HDD |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | 2GB Build In On HD Graphic |
| Keyboard | New Gigasonic Soft Keyboard |
| Mouse | New HP M10 Wired Mouse |
| Casing | Space ATX Strong Casing |
| Software | Windows 07 |
📖 Overview
Desktop PC arrives with an Intel Core i3 4th generation processor that can generate up to 3.60 GHz. Besides, this PC includes a Biostar H81 motherboard, a Gigasonic 17" LED Full Fresh monitor, 500GB HDD, 4GB DDR-3 1600 MHz RAM, integrated 2GB graphics with the processor, brand new HP M10 Wired mouse & Gigasonic soft keyboard.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 4th Gen Biostar-H81 & 500GB HDD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★