Desktop PC Core i3 6th Gen 120GB SSD
-12%
Price in Bangladesh
৳13,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Core i3 6th Gen |
| Processor Speed | 3.70 GHz Speed, 3MB Smart Cache |
| Main Board | Asus-110M |
| Monitor | N/A |
| RAM | Adata 4GB DDR4 |
| Hard Disk | 120GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 530 |
| Audio / Speaker | Realtek HD Audio |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Keyboard | Standard USB Keyboard |
| Mouse | Standard USB Mouse |
| Modem | Support 3G / 4G |
| Casing | ATX Thermal Case |
📖 Overview
This Desktop PC has an Intel Core i3 6th generation processor, an Asus-110M motherboard, 4GB RAM, 120GB SSD storage, power cable, standard keyboard, and mouse. It supports Intel HD Graphics 530 and ATX Thermal Casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 6th Gen 120GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★