Desktop PC Core i3 6th Gen 8GB RAM 512GB SSD
Price in Bangladesh
৳17,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 6th gen 8gb ram 512gb ssd in Bangladesh is ৳17,500 only. Buy Desktop pc core i3 6th gen 8gb ram 512gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 17,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Gaming |
| Processor Type | Intel Core i3 6th Gen |
| Processor Speed | Up to 3.60GHz |
| Main Board | H110 Asus 6Gen |
| Monitor | HP 19-inch Used LED Monitor (Color Mark) |
| RAM | 8GB |
| Hard Disk | 512GB Kingspece |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Built-in 4GB Graphics |
| Optical Drive | Yes |
| Audio / Speaker | Yes |
| Networking | Wi-Fi + Data |
| Keyboard | Hi Power |
| Mouse | HP |
| Casing | OVO Casing |
| Software | Windows 10+11 Pro |
📖 Overview
This Desktop PC has a Intel Core 3 6th generation processor, up to 3.60GHz processor speed, H110 Asus 6Gen motherboard, 19-inch used LED monitor (Color Mark), 8GB RAM, 512GB Kingspece SSD Hard Disk, built in 4GB graphics card, Wi-Fi + data networking, Hi power keyboard, HP mouse, and OVO casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 6th Gen 8GB RAM 512GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★