Desktop PC Core i3 7th Gen 8GB RAM 256GB SSD
Price in Bangladesh
৳18,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 7th gen 8gb ram 256gb ssd in Bangladesh is ৳18,500 only. Buy Desktop pc core i3 7th gen 8gb ram 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 18,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Core i3 7th Gen |
| Processor Speed | 3.60GHz, 8MB |
| Main Board | H 110 GIGABYTE with 7 Gen |
| Monitor | HP 19-Inch LED FULL FRESH, USED |
| RAM | Ramsta or Adata 16GB DDR4 2666 bus |
| Hard Disk | Kingspece 256GB SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel 8GB Graphics HD Builtin |
| Networking | Wi-Fi + Data |
| Keyboard | Hi power |
| Mouse | HP |
| Casing | OVO Casing |
📖 Overview
This Desktop PC has an Intel core i3 7th generation processor, 16GB DDR4 RAM, 256GB SSD, 8GB built-in graphics card, H 110 GIGABYTE motherboard, OVO casing, HP mouse, Hi-Power keyboard, and intel strong cooler.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 7th Gen 8GB RAM 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★