Desktop PC Core i3 9th Gen 8GB RAM 256GB SSD
-9%
Price in Bangladesh
৳15,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 9th gen 8gb ram 256gb ssd in Bangladesh is ৳15,000 only. Buy Desktop pc core i3 9th gen 8gb ram 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 9%
৳16,500
৳ 15,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-9100 9th Generation |
| Processor Speed | 3.60 GHz Base Frequency, 6MB Cache |
| Main Board | Gigabyte H310M |
| RAM | 8GB 2666 MHz DDR4 RAM |
| Hard Disk | 256GB Sata |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel UHD 630 Graphics Card |
| Audio / Speaker | HD Audio Port |
| Networking | 100/1000MBPS Lan Port |
| Keyboard | USB Standard Keyboard |
| Mouse | USB Standard Mouse |
| Casing | Giga sonic Mini Casing |
📖 Overview
This PC comes with an Intel core i3 9th generation processor, Gigabyte H310M motherboard, 8GB RAM, 256GB SSD, Intel UHD 630 graphics, USB Standard Keyboard & USB Standard Mouse, Giga sonic Mini Casing, etc.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 9th Gen 8GB RAM 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★