Desktop PC Core i5 12th Gen 256GB SSD & 1TB HDD
-3%
Price in Bangladesh
৳48,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 12th gen 256gb ssd & 1tb hdd in Bangladesh is ৳48,500 only. Buy Desktop pc core i5 12th gen 256gb ssd & 1tb hdd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Farmgate, Dhaka
Save 3%
৳50,000
৳ 48,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-12400 12th Gen |
| Processor Speed | 18M cache, up to 4.40 GHz |
| Main Board | Gigabyte H610M |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 16GB DDR4 3200MHz |
| Hard Disk | 256GB SSD + 1TB HDD |
| Disk Type | SSD + HDD |
| Graphics Card | Intel HD |
| Networking | Built-in Lan Card |
| Keyboard | Standard USB |
| Mouse | Standard USB |
| Casing | ATX Thermal RGB |
| Software | Windows |
📖 Overview
This desktop PC has Intel Core i5-12400 12th generation processor, 16GB DDR4 RAM, 1TB hard disk drive, 256GB SSD, Gigabyte H610M motherboard, USB keyboard, and USB mouse, view one black power supply, ATX thermal RGB casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 12th Gen 256GB SSD & 1TB HDD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★