Desktop PC Core i5 2nd Gen 8GB RAM 19" LED Monitor
Price in Bangladesh
৳13,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 2nd gen 8gb ram 19" led monitor in Bangladesh is ৳13,500 only. Buy Desktop pc core i5 2nd gen 8gb ram 19" led monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 13,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Core i5 2nd Gen |
| Processor Speed | Clock Speed 3.20GHz |
| Main Board | Asus H61 3-Gen |
| Monitor | Used HP 19" LED HD Color Mark Monitor |
| RAM | 8GB DDR4 |
| Hard Disk | Samsung Used 1TB 7200rpm |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | 4GB HD Graphics |
| Audio / Speaker | Built in speaker |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Keyboard | Standard |
| Mouse | Standard |
| Modem | USB Type-C 2.0, OTG |
| Casing | OVO Standard Casing |
📖 Overview
This Desktop PC has 8GB RAM and 1 TB HDD storage capacity. It is powered by an Intel Core i5 2nd generation processor that can generate a speed of 3.20GHz so it provides smooth performance while working. Also, it has an OVO casing, an HP 19" LED monitor, and 4GB HD Graphics.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 2nd Gen 8GB RAM 19" LED Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★