Desktop PC Core i5 2nd Gen 8GB RAM / 128GB SSD
Price in Bangladesh
৳13,999
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 2nd gen 8gb ram / 128gb ssd in Bangladesh is ৳13,999 only. Buy Desktop pc core i5 2nd gen 8gb ram / 128gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 13,999
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-2400 2nd Gen |
| Processor Speed | 3.10 GHz up to 3.40 GHz, 6M Cache |
| Main Board | Asus H61 3gen |
| Monitor | 19 Atlast LED |
| RAM | 8GB |
| Hard Disk | Target 128GB SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 4GB Graphics HD Built-in |
| Audio / Speaker | Realtek HD Audio |
| Networking | LAN 100 / 1000Mbps, Wi-Fi |
| Keyboard | USB standard |
| Mouse | USB standard |
| Modem | 2G / 3G / 4G Support |
| Casing | OVO Casing |
| Software | Yes |
📖 Overview
Desktop PC has Intel core i3 2nd generation processor, Esonic 61 motherboard, 128GB SSD desktop hard disk drive, 8GB RAM, 19" LED monitor, USB wired keyboard, and OVO ATX thermal desktop casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 2nd Gen 8GB RAM / 128GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★