Desktop PC Core i5 3rd Gen 8GB RAM 22" LED Monitor
-17%
Price in Bangladesh
৳16,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 3rd Gen |
| Processor Speed | Up to 3.60 GHz, 6M Cache |
| Main Board | Gigabyte GA-H61M-DS2 |
| Monitor | Satrex 18.5" LED monitor |
| RAM | 8GB DDR3 1600MHz |
| Hard Disk | WD 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 2000 |
| Audio / Speaker | HD Realtek |
| Networking | 100/1000Mbps |
| Keyboard | USB Wired |
| Mouse | USB Wired |
| Casing | SkyView ATX Casing |
| Software | Windows |
📖 Overview
Desktop PC has Intel Core i5 3rd generation processor, 8GB of DDR3 RAM with 1600MHz speed, 256GB SATA SSD, Gigabyte GA-H61M-DS2 motherboard, Satrex 22" LED monitor, and SkyView ATX casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 3rd Gen 8GB RAM 22" LED Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★