Desktop PC Core i5 3rd Gen Gigabyte H61 & 8GB RAM
Price in Bangladesh
৳14,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 3rd gen gigabyte h61 & 8gb ram in Bangladesh is ৳14,500 only. Buy Desktop pc core i5 3rd gen gigabyte h61 & 8gb ram at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 14,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 3rd Gen |
| Processor Speed | 320GHz / 4MB Cache |
| Main Board | Gigabyte H61 3rd Gen |
| Monitor | Dell 19" Full fresh (Used) |
| RAM | Adata 8GB DDR3 1600 Bus |
| Hard Disk | WD 1TB HDD (Used) |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel 4GB Built-in HD Graphics |
| Keyboard | Hi Power |
| Mouse | HP |
| Casing | OVO |
| Software | Yes |
📖 Overview
This desktop PC arrives with an Intel Core i5 3rd generation processor that can reach up to 320GHz / 4MB cache. The computer also has an H61 Gigabyte main board, a Dell 19" Full fresh monitor, 8GB RAM, 1TB HDD, 4GB graphics card, a built-in optical drive, etc
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 3rd Gen Gigabyte H61 & 8GB RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★