Desktop PC Core i5 3rd Gen Dell 19" LED Monitor
-14%
Price in Bangladesh
৳12,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 3rd gen dell 19" led monitor in Bangladesh is ৳12,000 only. Buy Desktop pc core i5 3rd gen dell 19" led monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 14%
৳14,000
৳ 12,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-3470 3rd Gen |
| Processor Speed | 3.30 GHz 4MB Cache |
| Main Board | Gigabyte GA H61M-S2 LGA 1155 |
| Monitor | Dell 19" LED Used |
| RAM | AData 8GB |
| Hard Disk | WD 120GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Built-In 4GB Graphics |
| Audio / Speaker | Realtek GbE LAN chip (1000 Mbit/100 Mbit) |
| Networking | 100 / 1000Mbps |
| Keyboard | Hi Power X1 |
| Mouse | HP USB |
| Modem | Support USB 3G / 4G |
| Casing | GigaSonic Brand Micro ATX |
📖 Overview
This Desktop PC has a powerful Gigabyte GA H61M-S2 LGA 1155 motherboard and a Dell 19" LED monitor. It offers an Intel core i5 3rd Gen processor that increases the speed of the desktop and generates a 3.30 GHz base frequency. It supports GigaSonic Brand Micro ATX casing, USB 3G/4G modem, and 100/1000Mbps network connectivity.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 3rd Gen Dell 19" LED Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★