Desktop PC Core i5 4th Gen 16GB RAM / 512GB SSD
Price in Bangladesh
৳15,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 4th gen 16gb ram / 512gb ssd in Bangladesh is ৳15,500 only. Buy Desktop pc core i5 4th gen 16gb ram / 512gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 15,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 4th Gen |
| Processor Speed | 3.20GHz |
| Main Board | ASUS H81 4GEN GAMING BOARD |
| RAM | Adata 16GB DDR3 1600bus |
| Hard Disk | Kingspece 512GB SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 8GB Graphics HD Builtin |
| Optical Drive | Yes |
| Audio / Speaker | Yes |
| Networking | Wi-Fi + Data |
| Keyboard | Hi power |
| Mouse | HP |
| Casing | OVO |
| Software | Windows 10+11 Pro |
📖 Overview
This desktop PC comes with an Intel core i5 4th generation processor that can generate up to 3.20GHz speed. The PC also includes an ASUS H81 4GEN motherboard, 16GB RAM, 512GB SSD, 8GB Graphics HD Builtin, an OVO gaming casing, a Hi-power keyboard, an HP mouse, etc.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 4th Gen 16GB RAM / 512GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★