Desktop PC Core i7 6th Gen Gigabyte H110M & 128GB SSD
Price in Bangladesh
৳15,400
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i7 6th gen gigabyte h110m & 128gb ssd in Bangladesh is ৳15,400 only. Buy Desktop pc core i7 6th gen gigabyte h110m & 128gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Gulshan, Dhaka
৳ 15,400
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7 6th Generation |
| Processor Speed | 4.20 GHz |
| Main Board | Gigabyte H110M |
| RAM | 8GB |
| Hard Disk | 128GB SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel 4GB Built-in HD Graphics |
| Audio / Speaker | HD Audio Port |
| Networking | 100/1000Mbps LAN Port/Ethernet |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB Standard |
| Casing | OVO casing |
| Software | Windows |
📖 Overview
This desktop computer package includes an Intel Core i7-6th Generation processor, a Gigabyte H110M main board, 8GB RAM, 128GB SSD, 4GB built-in Intel HD Graphics, HD audio/speaker, 100/1000 Mbps LAN port/Ethernet, USB standard keyboard and mouse, OVO casing, etc.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i7 6th Gen Gigabyte H110M & 128GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★