Desktop PC Core i7 6th Gen 16GB RAM / 256GB SSD
-15%
Price in Bangladesh
৳27,499
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i7 6th gen 16gb ram / 256gb ssd in Bangladesh is ৳27,499 only. Buy Desktop pc core i7 6th gen 16gb ram / 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 15%
৳32,500
৳ 27,499
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Core i7 6th Gen |
| Processor Speed | 3.40 GHz Base Frequency & 4.00 GHz Turbo Boost Speed |
| Main Board | SPEED H-250M S2PV |
| Monitor | Atlass 22 Inch 100Hz |
| RAM | 16GB DDR-4 2666 BUS |
| Hard Disk | 256GB NVME |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 4GB Graphics Shared On Board |
| Casing | Gigasonic Acurium |
📖 Overview
This desktop PC comes with an Intel core i7 6th generation processor that can generate up to 4.00GHz turbo boost speed. It also includes a 22-inch Atlass monitor that supports a 100Hz refresh rate, SPEED H-250M S2PV motherboard, 16GB DDR-4 2666 BUS RAM, 256GB SSD, and 4GB Shared graphics card.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i7 6th Gen 16GB RAM / 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★