Desktop PC Core i5 4th Gen 256GB SATA SSD 19" Monitor
-17%
Price in Bangladesh
৳11,900
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 4th gen 256gb sata ssd 19" monitor in Bangladesh is ৳11,900 only. Buy Desktop pc core i5 4th gen 256gb sata ssd 19" monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 18%
৳14,500
৳ 11,900
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-4590 4th Generation |
| Processor Speed | 6M Cache, 3.4 GHz |
| Main Board | Intel H81 |
| Monitor | Giga Sonic 19" LED HD |
| RAM | 8GB DDR3 1600 MHz |
| Hard Disk | 256GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 2GB |
| Networking | LAN Ethernet |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB Standard |
| Casing | View One V-8413 ATX Casing with Power Supply |
| Software | Windows |
📖 Overview
This a desktop PC that is a powered by Intel Core i5 4th generation processor with Intel HD Graphics 2GB. It has 8GB DDR3 1600 MHz RAM and 256GB SSD storage capacity. This PC features USB standard keyboard and mouse, Giga Sonic 19" LED HD monitor, and View One V-8413 ATX small tower casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 4th Gen 256GB SATA SSD 19" Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★