Desktop PC Core i5 4th Gen 120GB SSD
-26%
Price in Bangladesh
৳8,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 4th gen 120gb ssd in Bangladesh is ৳8,500 only. Buy Desktop pc core i5 4th gen 120gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 26%
৳11,500
৳ 8,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 4th Generation |
| Processor Speed | Up to 3.50 GHz, 4M Cache |
| Main Board | Gigabyte H81 |
| RAM | 8GB DDR3 1600 buss |
| Hard Disk | 120GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Built-In On Board 2GB |
| Optical Drive | Samsung 24x Dual Layer DVD RW |
| Audio / Speaker | Realtek HD Audio |
| Networking | 100/1000Mbps |
| Keyboard | Hi Power X1 |
| Mouse | HP USB Mouse |
| Modem | 3G/4G |
| Casing | Giga Sonic ATX thermal black casing |
📖 Overview
This Desktop PC features a Gigabyte H81 motherboard, Intel core i5 4th generation processor, 8GB DDR3 RAM, 120GB SSD storage, Giga Sonic ATX thermal black casing, and built-In board 2GB graphics card.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 4th Gen 120GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★