Desktop PC Core i5 4th Gen 8GB RAM 500GB HDD
Price in Bangladesh
৳11,600
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 4th gen 8gb ram 500gb hdd in Bangladesh is ৳11,600 only. Buy Desktop pc core i5 4th gen 8gb ram 500gb hdd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Gulshan, Dhaka
৳ 11,600
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 4th Generation |
| Processor Speed | Up to 3.50GHz |
| Main Board | Gigabyte- H-81M |
| Monitor | Esonic 17" LED Monitor |
| RAM | 8GB |
| Hard Disk | 500GB |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 2GB Built on Board |
| Audio / Speaker | HD Audio Port |
| Networking | 100/1000MBPS Lan Port/Ethernet |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB Standard |
| Casing | OVO casing |
| Software | Windows |
📖 Overview
This Desktop PC comes with a powerful Intel Core i5 4th generation processor that can generate power up to 3.50GHz, a 17" LED screen, 8GB RAM, 500GB HDD, Intel HD Graphics 2GB built on board, HD audio port, Windows software, USB Standard keyboard & mouse with OVO casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 4th Gen 8GB RAM 500GB HDD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★