Desktop PC Core i5 4th Gen Gigabyte H-81M & 128GB SSD
Price in Bangladesh
৳9,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 4th gen gigabyte h-81m & 128gb ssd in Bangladesh is ৳9,000 only. Buy Desktop pc core i5 4th gen gigabyte h-81m & 128gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Gulshan, Dhaka
৳ 9,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 4th Gen |
| Processor Speed | 6M Cache, Up to 3.50GHz |
| Main Board | Gigabyte H-81M |
| Monitor | 17 " LED Monitor |
| RAM | 8GB |
| Hard Disk | 500GB HDD |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Intel 4GB Built-in HD Graphics |
| Audio / Speaker | HD Audio Port |
| Networking | 100/1000MBPS LAN Port/Ethernet |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB Standard |
| Casing | OVO Casing |
| Software | Windows |
📖 Overview
This desktop PC arrives with an Intel Core i5 4th Gen processor, a Gigabyte-H-81M main board, 8GB RAM, 128GB SATA, 4GB Intel HD Graphics, 100 / 1000 Mbps LAN Ethernet port, USB standard keyboard and mouse, and OVO casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 4th Gen Gigabyte H-81M & 128GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★