Desktop PC Core i5 6th Gen 8GB RAM / 256GB SSD
-10%
Price in Bangladesh
৳15,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-6400 6th Gen |
| Processor Speed | 3.20 GHz |
| Main Board | H110 |
| RAM | Hyerx 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 256GB Nvme |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 4GB Build In On HD Board |
| Audio / Speaker | Yes |
| Networking | 10/100/1000 |
| Casing | PC Power Case |
📖 Overview
This Desktop PC comes with an H110 motherboard, Intel Core i5-6400 6th Gen 3.20 GHz processor, 8GB DDR4 RAM, 256GB SSD, and PC Power Case.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 6th Gen 8GB RAM / 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★