Desktop PC Core i5 6th Gen 16GB RAM 22" Monitor
-16%
Price in Bangladesh
৳21,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 6th gen 16gb ram 22" monitor in Bangladesh is ৳21,000 only. Buy Desktop pc core i5 6th gen 16gb ram 22" monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 16%
৳25,000
৳ 21,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 6th Gen |
| Processor Speed | Up to 3.60GHz |
| Main Board | H-250 M |
| Monitor | 22" 100Hz IPS Monitor |
| RAM | 16GB DDR4 1600 Buss |
| Hard Disk | 256GB NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Built in 8GB graphics |
| Casing | RGB Casing |
📖 Overview
This Desktop PC has a 22" 100Hz IPS monitor. It is powered by an intel core i5 6th generation processor that can generate speed up to 3.60GHz. It has 16GB DDR4 RAM, 256GB NVMe SSD, an H-250M motherboard, a 700W power supply, and a built-in 8GB graphics card.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 6th Gen 16GB RAM 22" Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★