Desktop PC Core i5 6th Gen 16GB RAM & 512GB SSD
-12%
Price in Bangladesh
৳15,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 6th gen 16gb ram & 512gb ssd in Bangladesh is ৳15,500 only. Buy Desktop pc core i5 6th gen 16gb ram & 512gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 13%
৳17,800
৳ 15,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 6th Gen |
| Processor Speed | 2.70GHz up to 3.30GHz |
| Main Board | H-250 |
| RAM | 16GB(8x2) 2666 Buss |
| Hard Disk | 512GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 2GB Build In On HD Board |
| Casing | RGB Gaming Case |
📖 Overview
This Desktop PC is operated by an Intel core i5 6th generation processor that can generate a speed of 2.70GHz up to 3.30GHz. It has an H-250 motherboard, 16GB(8x2) DDR3 RAM, 512GB SATA SSD, 2GB build HD Board graphics card, 550W power supply, and RGB casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 6th Gen 16GB RAM & 512GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★