Desktop PC Core i5 6th Gen Asus H110M & 256GB NVMe
Price in Bangladesh
৳24,300
from 1 seller
The lowest price of Intel in Bangladesh is ৳24,300 only. Buy Intel at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 24,300
📋 Intel Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Brand | Intel |
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 6th Generation |
| Processor Speed | 3.40 GHz |
| Main Board | Asus H110M C2 NVMe Supported Expensive |
| Monitor | Hi-Power Hi22F4K 22-Inch White LED IPS |
| RAM | 16GB DDR-4 2666 MHz |
| Hard Disk | 256GB NVMe SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 4GB Build In Graphic |
| Keyboard | Wireless Soft Keyboard |
| Mouse | Wireless Good Mouse |
| Casing | Gigasonic White Lighting RGB Casing |
| Software | Windows 10 64 Bit Pro Update Version Actived |
📖 Overview
This desktop PC arrives with an Intel Core i5 6th Generation processor, a Asus H110M C2 NVMe motherboard, a Hi-Power Hi22F4K 22-inch white LED IPS monitor, 16GB DDR-4 RAM, 256GB SSD NVMe hard disk, 4GB built-in HD graphics card, a wireless soft keyboard and mouse, Gigasonic white lighting RGB casing, etc.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 6th Gen Asus H110M & 256GB NVMe and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★