Desktop PC Core i5 6th Gen Gigabyte H110 & 256GB SSD
Price in Bangladesh
৳20,800
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 6th gen gigabyte h110 & 256gb ssd in Bangladesh is ৳20,800 only. Buy Desktop pc core i5 6th gen gigabyte h110 & 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 20,800
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 6th Gen |
| Processor Speed | 320 GHz / 4MB Cache |
| Main Board | Gigabyte H110 6th Gen |
| Monitor | Dell 20" LED Full Fresh (Used) |
| RAM | Adata 16GB DDR4 2666 Bus |
| Hard Disk | Kingspec 256GB SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel 8GB Built-in HD Graphics |
| Keyboard | Hi Power |
| Mouse | HP |
| Casing | OVO |
📖 Overview
This desktop PC arrives with an Intel Core i5 6th generation processor with 320GHz, 4MB cache. The PC also has a Gigabyte H110 main board, 20 LED monitor, 16GB RAM, 256GB SSD hard disk, 8GB Intel graphics card, Hi Power keyboard, HP mouse, OVO casing, etc.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 6th Gen Gigabyte H110 & 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★