Desktop PC Core i5 7th Gen 16GB RAM 22" Monitor
-4%
Price in Bangladesh
৳20,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 7th gen 16gb ram 22" monitor in Bangladesh is ৳20,500 only. Buy Desktop pc core i5 7th gen 16gb ram 22" monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 5%
৳21,500
৳ 20,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-7400 7th Generation |
| Processor Speed | 6M Cache, up to 3.50GHz |
| Main Board | Esonic H310 |
| Monitor | 22" LED |
| RAM | AData 16GB 2666MHz |
| Hard Disk | Kingspec 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel 4GB Graphics HD |
| Networking | USB, HDMI, Wi-Fi |
| Keyboard | USB Wired |
| Mouse | USB Wired |
| Casing | Giga Sonic |
| Software | Standard |
📖 Overview
This Desktop PC arrives with an Intel Core i5 7th gen processor, 256GB SSD, 16GB DDR4 RAM, 22-inch LED monitor, Hi-power keyboard, and USB wired mouse. It's the perfect setup for any gamer looking for a smooth and seamless experience.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 7th Gen 16GB RAM 22" Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★