Desktop PC Core i5 7th Gen 8GB RAM 240GB SSD
-12%
Price in Bangladesh
৳14,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 7th gen 8gb ram 240gb ssd in Bangladesh is ৳14,500 only. Buy Desktop pc core i5 7th gen 8gb ram 240gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 12%
৳16,500
৳ 14,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-7500T 7th Generation |
| Processor Speed | Base Frequency 3.00GHz Maximum Turbo Frequency 3.50GHz, 6MB Cache |
| Main Board | Gigabyte H-110M |
| Monitor | Not included |
| RAM | 8GB DDR4, 2666 MHz |
| Hard Disk | 240GB WD Green |
| Disk Type | SSD |
| Optical Drive | No |
| Networking | USB / Wi-Fi / LAN Por |
| Keyboard | Giga Sonic USB standard |
| Mouse | Optical USB standard |
| Modem | 4G Support |
| Casing | Thermal casing |
📖 Overview
Desktop PC includes Gigabyte H-110M motherboard, turbo frequency 3.50 GHz processor, 240GB SSD internal storage capacity, 8GB DDR4 RAM, Giga Sonic USB standard keyboard, Optical USB standard mouse, and thermal casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 7th Gen 8GB RAM 240GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★