Desktop PC Core i5 7th Gen with 22" LED Monitor
Price in Bangladesh
৳27,700
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 7th gen with 22" led monitor in Bangladesh is ৳27,700 only. Buy Desktop pc core i5 7th gen with 22" led monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 1%
৳27,900
৳ 27,700
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 7th Generation |
| Processor Speed | Up to 3.40 GHz |
| Main Board | Asus H110M C2 NVMe Supported |
| Monitor | Dahua DHI-LM22-A201YFS 21.45" IPS Full HD 100Hz Monitor Resolution: FHD (1920×1080) |
| RAM | 16GB DDR4 (2666 MHz) |
| Hard Disk | 256GB NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 4GB Build In On HD Graphics |
| Keyboard | IMICE AN-300 RGB Gaming Keyboard |
| Mouse | IMICE AN-300 RGB Gaming Mouse |
| Casing | Revenger ATX Strong Casing |
| Software | Windows 10 64 Bit Pro |
📖 Overview
This Desktop PC comes with some amazing features such as Intel core i5 7th generation processor with up to 3.40 GHz processor speed, Asus H110M C2 NVMe supported expensive motherboard, Dahua DHI-LM22-A201YFS 21.45" IPS full HD 100Hz monitor, 4GB build in on HD graphics, Imice AN-300 RGB gaming keyboard & mouse combo, and revenger ATX strong casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 7th Gen with 22" LED Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★