Desktop PC Core i5 8th Gen 16GB RAM 19" Monitor
-12%
Price in Bangladesh
৳22,300
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 8th gen 16gb ram 19" monitor in Bangladesh is ৳22,300 only. Buy Desktop pc core i5 8th gen 16gb ram 19" monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 13%
৳25,500
৳ 22,300
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 8th Gen |
| Processor Speed | Base Frequency 2.8 GHz |
| Main Board | X-STAR H-365 6-9th Gen Supported |
| Monitor | GigaSonic 19" LED Monitor |
| RAM | 16GB(8x2) DDR4 2600MHz Buss |
| Hard Disk | 512GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 2GB Build In On HD Board |
| Casing | RGB Casing |
📖 Overview
This Desktop PC has a 19" LED monitor. It is operated by an Intel core i5 8th Generation processor that can generate a 2.8 GHz base frequency speed. It has an X-STAR H-365 6-9th gen supported motherboard, 16GB(8x2) DDR4 RAM, 512GB SATA SSD, 2GB build In On HD Board graphics card, and RGB casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 8th Gen 16GB RAM 19" Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★