Desktop PC Core i5 8th Gen 16GB RAM 22" LED Monitor
-10%
Price in Bangladesh
৳24,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 8th gen 16gb ram 22" led monitor in Bangladesh is ৳24,000 only. Buy Desktop pc core i5 8th gen 16gb ram 22" led monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 10%
৳26,700
৳ 24,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 8th Gen |
| Processor Speed | 9M Cache, Up to 4.00 GHz |
| Main Board | Gigabyte H-310M |
| Monitor | Starex 22" LED Borderless |
| RAM | 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 256GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics 630 |
| Audio / Speaker | 3 x Audio Jacks |
| Networking | 10/100/1000 Mbps |
| Keyboard | USB RGB Wired Gaming |
| Mouse | USB Wired Gaming |
| Casing | ATX Thermal Casing |
| Software | Windows |
📖 Overview
This Desktop PC is powered by an Intel Core i5 8th generation processor that can generate speeds up to 4.00 GHz. It has a Starex 22" LED borderless monitor, 8GB DDR4 RAM, 256GB SATA SSD, Intel UHD Graphics 630 graphics card, and USB RGB Wired gaming and mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 8th Gen 16GB RAM 22" LED Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★