Desktop PC Core i5 8th Gen 8GB RAM 128GB SSD
-11%
Price in Bangladesh
৳15,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 8th gen 8gb ram 128gb ssd in Bangladesh is ৳15,500 only. Buy Desktop pc core i5 8th gen 8gb ram 128gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 11%
৳17,500
৳ 15,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-8400 8th Generation |
| Processor Speed | 2.80 GHz Cache: 9 MB 6 Cores and Thread 6 |
| Main Board | Intel Chipset H-310M |
| RAM | Adata 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 128GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics 630 |
| Audio / Speaker | HD Realtek port |
| Networking | 100/1000GBPS |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB Standard |
| Modem | 3G/4Gb Modem Support |
| Casing | Xpress Brand / Giga sonic |
📖 Overview
Intel core i5 8th generation processor, 8GB RAM, 128GB hard disk drive, Intel UHD Graphics 630, Giga sonic casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 8th Gen 8GB RAM 128GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★