Desktop PC Core i5 8th Gen 256GB SSD 19" Monitor
-6%
Price in Bangladesh
৳22,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 8th gen 256gb ssd 19" monitor in Bangladesh is ৳22,000 only. Buy Desktop pc core i5 8th gen 256gb ssd 19" monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 6%
৳23,500
৳ 22,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-8400 8th Generation |
| Processor Speed | Base Frequency 2.80GHz to 4.00, 9MB Cache |
| Main Board | Intel Chipset H-310M S2 |
| Monitor | Strex H 18.5" LED |
| RAM | 16GB DDR4 |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics 4GB on Board 630 |
| Audio / Speaker | HD Realtek Version |
| Networking | 100 / 1000MBPS |
| Keyboard | USB RGB Gaming Combo |
| Mouse | USB RGB Gaming Combo |
| Modem | 4G Support |
| Casing | Casing Mini RGB Gaming NJ |
📖 Overview
Desktop PC comes with Intel Core i5 8th generation processor, 16GB DDR4 RAM, and 256GB SSD storage capacity. The desktop has a Strex 19'' IPS FHD borderless monitor, an H-310M S2 motherboard, and a mini RGB gaming casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 8th Gen 256GB SSD 19" Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★