Desktop PC Core i5 8th Gen 8GB RAM / 256GB SSD
-10%
Price in Bangladesh
৳16,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 8th gen 8gb ram / 256gb ssd in Bangladesh is ৳16,500 only. Buy Desktop pc core i5 8th gen 8gb ram / 256gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 11%
৳18,500
৳ 16,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core I5-8400 8th Generation |
| Processor Speed | 2.8GHz, 9MB Cache |
| Main Board | Asus Prime H310M-E |
| Monitor | Not included |
| RAM | 8GB DDR4 2666 MHz |
| Hard Disk | 256GB M.2 |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 3GB build-in HD Graphics |
| Audio / Speaker | Realtek GbE LAN chip (1000 Mbi / 100 Mbit) |
| Networking | LAN, Wi-Fi, USB |
| Casing | Value-Top V200CW Micro ATX |
📖 Overview
Desktop PC Core i5 8th Gen comes with 8GB RAM, 256GB SSD hard disk, 2.8 GHz processor speed, Value-Top V200CW Micro ATX Desktop case, etc. It has a shared graphics type with 3GB built-in on the HD board. Also, this Desktop PC supports LAN, Wi-Fi, and USB networks.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 8th Gen 8GB RAM / 256GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★