Desktop Core i5 8th Gen with 8GB RAM RGB Casing
-7%
Price in Bangladesh
৳19,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop core i5 8th gen with 8gb ram rgb casing in Bangladesh is ৳19,000 only. Buy Desktop core i5 8th gen with 8gb ram rgb casing at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 7%
৳20,500
৳ 19,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 8th Generation |
| Processor Speed | 3.90 GHz frequency, 4 cores & 6MB cache |
| Main Board | Gigabyte H310 |
| Monitor | Not Included |
| RAM | AData 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 128GB SSD + 1000GB HDD |
| Disk Type | SSD + HDD |
| Graphics Card | Intel 4GB Graphics HD Built-in |
| Audio / Speaker | 3 x Audio Jacks |
| Networking | Realtek 2.5GbE LAN chip |
| Keyboard | RGB Gaming |
| Mouse | RGB Gaming |
| Casing | RGB ATX Casing |
| Software | Windows |
📖 Overview
Desktop PC has Intel core i5 8th generation processor. It has Asus H-310M motherboard It comes with 8GB DDR4 RAM, 256GB M.2 SSD, 4GB shared graphics, etc. Also, it offered ATX casing and RGB gaming mouse & keyboard.
Be the first to review
Share your experience with Desktop Core i5 8th Gen with 8GB RAM RGB Casing and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★